U OVOM OBJAVU
Organizacije se danas suočavaju s novom realnošću. Zaposlenici mogu raditi s bilo kojeg mjesta u svijetu sve dok isporučuju rezultate na vrijeme. Brzi tehnološki napredak omogućuje im usvajanje daljinskih i hibridnih modela rada, osobito nakon izbijanja pandemije koronavirusa.
Dok organizacije imaju odgovarajuće programe profesionalnog razvoja za svoje zaposlenike na licu mjesta, obuka osoblja na daljinu i dalje je izazovna i kontinuirano se razvija.
Zašto biste trebali razmotriti obuku na daljinu u svojoj strategiji razvoja sadržaja?
Rad na daljinu zaposlenicima bi mogao pružiti predah od dotjerivanja, svakodnevnog putovanja u ured i vođenja monotonog načina života, ali ima i svoja ograničenja. Budući da udaljeni zaposlenici virtualno obavljaju većinu zadataka (uključujući obuku za profesionalni razvoj), potrebni su razgovori jedan na jedan s kolegama ili trenerima. Danas većina zaposlenika ima iskustvo uključenja u online učenje i shvaća da neke sesije ne pružaju kvalitetu ili vrijednost koju učenici traže.
Organizacije moraju imati temeljni skup strategija razvoja sadržaja obuke kako bi optimizirale prednosti obuke na daljinu.
Evo sedam strategija koje organizacije mogu usvojiti za daljinsko triniranje.
1. Odabir načina isporuke
Postoje različite opcije za modalitete isporuke, kao što je opisano u nastavku.
- Virtualni sinkroni trening je mjesto gdje se učenici i instruktori virtualno susreću na digitalnoj platformi prema unaprijed utvrđenom rasporedu. Polaznici i instruktori mogu pohađati ovu obuku s bilo kojeg mjesta.
- Virtualno asinkrono je e-učenje koje je učenicima dostupno u svakom trenutku. Virtualni asinkroni modalitet isporuke omogućuje polaznicima da završe obuku vlastitim tempom.
- Mješovito učenje je program obuke koji kombinira sinkrone i asinkrone tečajeve i najpopularniji je modalitet isporuke među sva tri. Osigurava ravnotežu između pružanja fleksibilnosti učenicima i omogućavanja im da izađu iz svojih silosa i komuniciraju sa svojim vršnjacima i kolegama.
2. Analiza potreba za obukom
Mogućnosti za pružanje obuke na daljinu su beskrajni. Stoga organizacije moraju provesti pažljivu analizu potreba za obukom kako bi identificirale odgovarajuća rješenja i uštedjele vrijeme, novac i resurse. Ključna pitanja koja tim za upravljanje obukom može razmotriti uključuju:
- S kojim se izazovima susreće osoblje na daljinu?
- Koje su primarne potrebe za učenjem udaljenog osoblja?
- Koje vještine i tehničke sposobnosti već posjeduju?
- Koja bi bila najbolja taktika i strategija za osiguranje odgovarajućeg izvođenja obuke?
- Koji su profili udaljenog osoblja?
3. Virtualne platforme za dostavu
S porastom potražnje za virtualnim učenjem, povećava se i raznolikost digitalnih platformi dostupnih za pružanje obuke. Svaki nudi različite dizajne, komponente i značajke. Organizacije mogu odabrati jednu na temelju potreba za obukom, vizije i ciljeva.
Razmotrite sljedeće preporuke pri odabiru platforme za virtualnu dostavu za svoju organizaciju:
- Mora biti jednostavan za korištenje i navigaciju za instruktore i učenike
- Mora biti kompatibilan s različitim uređajima
- Mora osigurati kanale interakcije
- Mora moći integrirati video, audio i druge medije
- Mora biti unutar proračuna organizacije
4. Pratiti
Cilj osposobljavanja zaposlenika je prenijeti nova znanja i pomoći im u razvoju novih vještina. Moduli obuke će polaznicima dati potrebne informacije. Od ključne je važnosti imati naknadne zadatke i pružiti učenicima priliku za primjenu novostečenog znanja u sigurnom okruženju kako bi svjedočili promjeni u ponašanju učenika.
Osim ako učenici ne prakticiraju ono što nauče tijekom obuke, to može na kraju biti neučinkovito. Učenje je putovanje, a strategija razvoja sadržaja obuke mora uključivati pojačanje, primjenu i povratne informacije kako bi bila najkorisnija za učenike i organizacije.
5. Korištenje simulacija
Tehnologija omogućuje voditeljima obuke da idu više od toga kako bi pomogli učenicima da imaju koristi od svojih programa učenja. Organizacije mogu ulagati u stvaranje poticajnih okruženja za učenje koje učenicima omogućuju vježbanje i primjenu novih vještina za sigurno rješavanje problema iz stvarnog života bez brige o posljedicama.
Što zaposlenici više vježbaju, to postaju sigurniji u rješavanju problema dok su na poslu. Kako biste postigli zanimljive simulacije učenja, razmotrite sljedeće preporuke.
- Razvijte interaktivne i zadivljujuće simulacije pomoću alata otvorenog koda
- Upotrijebite voiceovers za pružanje uputa, savjeta, motivacijskih fraza i povratnih informacija
- Uvedite elemente navigacije u svoj sustav upravljanja učenjem
- Zadržite granularne module i koristite predloške za učinkovito održavanje
- Koristite tehnologije proširene stvarnosti ili virtualne stvarnosti u svom sadržaju obuke
Simulacije programa obuke povećavaju sudjelovanje i angažman zaposlenika, čineći ih uzbuđenima i motiviranima za nastavak učenja.
6. Uložite u outsourcing
Razvoj sadržaja za obuku na daljinu kompliciran je proces koji uključuje više ponavljanja, opsežan angažman administracije i stalnu podršku timu odgovornom za razvoj i provedbu obuke.
Administracija mora jasno objasniti viziju obuke kako bi pomogla programerima da razumiju ciljeve obuke i očekivane rezultate. Razne namjenske tvrtke pomažu organizacijama u razvoju rješenja za obuku od kraja do kraja, uključujući isporuku i skaliranje na širu mrežu.
Organizacije mogu ulagati u outsourcing i agilni razvoj kako bi ubrzale transformaciju obuke zaposlenika. Outsourcing će vam pomoći da uključite iskusne stručnjake i tako vam omogućiti da iskoristite vrijeme u izradi strategije za druga područja za rast vaše organizacije.
7. Neka bude jednostavno
Razvoj strategije uključuje nekoliko koraka, zadataka i aktivnosti. Složeno je i zahtijeva pažljivo planiranje. Kako biste postigli sadržaj obuke koji je učinkovit, privlačan i daje željene rezultate, pobrinite se da svoju strategiju ne razradite previše.
Jasno definirana vizija, ciljevi i ciljevi programa obuke dovest će vas do jednostavnog procesa korak po korak za razvoj jednostavne strategije.
Stvaranje marketinške strategije koja će učenike upoznati s novim programom obuke i stvoriti uzbuđenje također je bitno.
Pokrenite pilot ili demonstraciju za testiranje učinkovitosti sadržaja obuke i tražite povratne informacije od učenika. Uključite povratne informacije u program obuke prije službenog pokretanja.
Zaključak
Pandemija koronavirusa otvorila je više mogućnosti organizacijama za istraživanje i usvajanje. Potrebe budućeg radnog okruženja fleksibilne i agilne strategije treninga otporan na nepredvidive promjene. Profesionalcima su potrebne nove vještine i znanja kako bi bili u toku s nadolazećim trendovima u korporativnom svijetu. Slijedite gore navedene tehnike kako biste osigurali razvoj privlačnog sadržaja za obuku zaposlenika na daljinu.
Uštedite vrijeme i novac svom timu uz Bookafy!
Pomoću softvera za mrežno zakazivanje sastanaka možete automatizirati rezervacije, podsjetnike, sinkronizaciju s kalendarima, dohvaćanje URL-ova videosastanaka i još mnogo toga. Isprobajte Bookafy besplatno danas!