BOOKAFY BLOG
7 stratégia a távoktatáshoz szükséges tartalomfejlesztéshez
Casey Sullivan
EBBEN A BEJEGYZÉSBEN
A szervezetek ma új realitásokkal szembesülnek. Az alkalmazottak bárhol a világon dolgozhatnak, amíg időben teljesítik a kimeneteket. A gyors technológiai fejlődés lehetővé teszi számukra, hogy távoli és hibrid munkamodelleket alkalmazzanak, különösen a koronavírus világjárvány kitörése után.
Míg a szervezetek megfelelő szakmai fejlesztési programokkal rendelkeznek a helyszíni alkalmazottak számára, a távoli alkalmazottak képzése még mindig kihívást jelent, és folyamatosan fejlődik.
Miért érdemes figyelembe vennie a távoktatást a tartalomfejlesztési stratégiájában?
A távmunka lehet, hogy a munkavállalók számára felszabadulást jelent az öltözködés, a napi ingázás és az egyhangú életmód helyett, de ennek is megvannak a maga korlátai. Mivel a távmunkások a legtöbb feladatot (beleértve a szakmai továbbképzéseket is) gyakorlatilag magukra vállalják, szükség van a kollégákkal vagy oktatókkal folytatott személyes beszélgetésekre. Ma már a legtöbb munkavállalónak van tapasztalata az online tanulásban való részvételről, és rájön, hogy egyes foglalkozások nem nyújtják azt a minőséget vagy értéket, amit a tanulók keresnek.
A szervezeteknek rendelkezniük kell egy
képzési tartalomfejlesztési stratégiák alapvető készletei
a távoktatás előnyeinek optimalizálásához.
Íme a hét stratégia, amelyet a szervezetek a távoktatásban alkalmazhatnak.
1. A szállítási mód kiválasztása
Az alábbiakban ismertetett szállítási módok közül többféle lehetőség is létezik.
- A virtuális szinkronképzés során a tanulók és az oktatók virtuálisan találkoznak egy digitális platformon, előre meghatározott időbeosztásban. A tanulók és az oktatók bárhonnan részt vehetnek ezen a képzésen.
- A virtuális aszinkron e-tanulás olyan e-tanulás, amely a tanulók számára bármikor elérhető. A virtuális aszinkron tanítási mód lehetővé teszi a tanulók számára, hogy a saját tempójukban végezzék el a képzést.
- A vegyes tanulás olyan képzési program, amely a szinkron és az aszinkron tanfolyamokat kombinálja, és mindhárom közül a legnépszerűbb oktatási módozat. Ez biztosítja az egyensúlyt aközött, hogy a tanulóknak rugalmasságot biztosít, és lehetővé teszi számukra, hogy kilépjenek a saját silójukból, és kapcsolatba lépjenek társaikkal és kollégáikkal.
2. Képzési szükségletek elemzése
Az átadás lehetőségei
távoktatás
végtelenek. Ezért a szervezeteknek alapos képzési igényelemzést kell végezniük a megfelelő megoldások azonosítása, valamint az idő, pénz és erőforrások megtakarítása érdekében. A képzésirányítási csoport által mérlegelhető legfontosabb kérdések a következők:
- Milyen kihívásokkal kell szembenézniük a távoli munkatársaknak?
- Melyek a távmunkások elsődleges tanulási igényei?
- Milyen készségekkel és technikai képességekkel rendelkeznek már most is?
- Melyek lennének a legjobb taktikák és stratégiák a megfelelő képzés biztosításához?
- Milyen a távmunkások profilja?
3. Virtuális kézbesítési platformok
A virtuális tanulás iránti kereslet növekedésével a képzéshez rendelkezésre álló digitális platformok választéka is növekszik. Mindegyik különböző kialakítású, összetételű és funkciójú. A szervezetek a képzési igények, a jövőkép és a célok alapján választhatnak.
Vegye figyelembe a következő ajánlásokat, amikor a virtuális kézbesítési platformot választja ki a szervezet számára:
- Könnyen használhatónak és navigálhatónak kell lennie az oktatók és a tanulók számára.
- Kompatibilisnek kell lennie a különböző eszközökkel
- Interakciós csatornákat kell biztosítania
- Képesnek kell lennie videók, hanganyagok és más médiák integrálására.
- A szervezet költségvetésén belül kell lennie
4. Utánkövetés
Az alkalmazottak képzésének célja az új ismeretek átadása és az új készségek fejlesztése. A képzési modulok megadják a szükséges információkat a tanulóknak. Alapvető fontosságú, hogy legyenek nyomon követési feladatok, és a tanulóknak lehetőséget kell biztosítani arra, hogy biztonságos környezetben alkalmazzák az újonnan megszerzett ismereteket, hogy tanúi lehessenek a tanuló viselkedésének változásának.
Ha a tanulók nem gyakorolják a képzés során tanultakat, a képzés végül hatástalanná válhat. A tanulás egy utazás, és a képzési tartalomfejlesztési stratégiának tartalmaznia kell a megerősítést, az alkalmazást. és a visszajelzést, hogy a tanulók és a szervezetek számára a leghasznosabb legyen.
5. Szimulációk használata
A technológia lehetővé teszi a képzési menedzserek számára, hogy túlmutassanak azon, hogy a tanulók hasznot húzzanak a tanulási programokból. A szervezetek befektethetnek olyan ösztönző tanulási környezetek kialakításába, amelyek lehetővé teszik a tanulók számára, hogy gyakorolják és alkalmazzák az új készségeket valós problémák biztonságos megoldására anélkül, hogy aggódnának a következmények miatt.
Minél többet gyakorolnak a munkavállalók, annál magabiztosabbá válnak a munkahelyi problémamegoldásban. A magával ragadó tanulási szimulációk megvalósítása érdekében vegye figyelembe a következő ajánlásokat.
- Interaktív és magával ragadó szimulációk fejlesztése nyílt forráskódú eszközökkel
- Használjon hangalámondást utasítások, tippek, motivációs mondatok és visszajelzések közlésére.
- Navigációs elemek bevezetése a tanulásmenedzsment rendszerben
- Tartsa meg a granuláris modulokat és használjon sablonokat a hatékony karbantartás érdekében
- Használjon kiterjesztett valóság vagy virtuális valóság technológiákat a képzési tartalomban
A képzési programok szimulációi növelik a munkavállalók részvételét és elkötelezettségét, így a tanulási kedvüket és motivációjukat is növelik.
6. Befektetés a kiszervezésbe
A távoktatás tartalmainak fejlesztése bonyolult folyamat, amely több ismétlést, széles körű adminisztrációs elkötelezettséget és a képzés fejlesztéséért és végrehajtásáért felelős csapat folyamatos támogatását foglalja magában.
Az adminisztrációnak világosan el kell magyaráznia a képzési jövőképet, hogy a fejlesztők megértsék a képzési célokat és az elvárt eredményeket. Számos elkötelezett vállalat segít a szervezeteknek a végponttól végpontig tartó képzési megoldások kidolgozásában, beleértve a szállítást és a szélesebb hálózatra történő skálázást is.
A szervezetek befektethetnek a kiszervezésbe és az agilis fejlesztésbe, hogy felgyorsítsák a munkavállalók képzésének átalakítását.
Kiszervezés
segít tapasztalt szakemberek bevonásában, és így lehetővé teszi, hogy az időt a szervezet növekedésének más területein történő stratégiaalkotásra fordítsa.
7. Tartsa egyszerűnek
A stratégia kidolgozása több lépésből, feladatból és tevékenységből áll. Ez összetett és aprólékos tervezést igényel. Ahhoz, hogy a képzési tartalom hatékony, magával ragadó és a kívánt eredményeket hozó legyen, győződjön meg róla, hogy nem tervezi túl a stratégiát.
A képzési program világosan meghatározott jövőképe, céljai és célkitűzései elvezetik Önt egy egyszerű stratégia kidolgozásának lépésről lépésre történő, egyszerű folyamatához.
Olyan marketingstratégia kialakítása, amely a tanulókkal megismerteti az új képzési programot, és izgalmat kelt, szintén alapvető fontosságú.
A képzési tartalom hatékonyságának tesztelése és a tanulók visszajelzéseinek kikérése érdekében végezzen kísérleti vagy bemutató jellegű programot. A visszajelzések beépítése a képzési programba annak hivatalos elindítása előtt.
Következtetés
A koronavírus világjárvány számos lehetőséget nyitott meg a szervezetek számára, amelyeket fel kell tárniuk és el kell fogadniuk. A jövőbeli munkakörnyezetnek szüksége van rugalmas és agilis képzési stratégiák rugalmas a kiszámíthatatlan változásokkal szemben. A szakembereknek új készségekre és ismeretekre van szükségük, hogy lépést tudjanak tartani a vállalati világ új trendjeivel. Kövesse a fent említett technikákat, hogy biztosítsa a távoli alkalmazottak képzéséhez szükséges meggyőző tartalom kidolgozását.
Spóroljon időt és pénzt csapatának a Bookafy segítségével!
Az online időpontfoglaló szoftver segítségével automatizálhatja a foglalást, az emlékeztetőket, a naptárakkal való szinkronizálást, a videós találkozók URL-címének lekérdezését és még sok mást. Próbálja ki a Bookafy-t ingyenesen még ma!