W TYM POŚCIE
Organizacje stają dziś przed nowymi realiami. Pracownicy mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie, o ile tylko dostarczają wyniki na czas. Szybki postęp technologiczny umożliwia im przyjęcie zdalnych i hybrydowych modeli pracy, zwłaszcza po wybuchu pandemii koronawirusów.
Podczas gdy organizacje posiadają odpowiednie programy rozwoju zawodowego dla swoich pracowników onsite, szkolenie pracowników zdalnych wciąż stanowi wyzwanie i stale się rozwija.
Dlaczego powinieneś rozważyć szkolenie zdalne w swojej strategii rozwoju treści?
Praca zdalna może dać pracownikom wytchnienie od ubierania się, codziennego dojeżdżania do biura i prowadzenia monotonnego trybu życia, ale ma też swoje ograniczenia. Ponieważ pracownicy zdalni praktycznie podejmują większość zadań (w tym szkolenia z zakresu rozwoju zawodowego), konieczne są rozmowy w cztery oczy ze współpracownikami lub trenerami. Obecnie większość pracowników ma doświadczenie angażowania się w naukę online i zdawania sobie sprawy, że niektóre sesje nie zapewniają jakości lub wartości, której poszukują uczący się.
Organizacje muszą mieć
podstawowy zestaw strategii rozwoju treści szkoleniowych
aby zoptymalizować korzyści płynące ze szkoleń zdalnych.
Oto siedem strategii, które organizacje mogą przyjąć dla zdalnych trtreningów.
1. Wybór sposobu dostawy
Istnieją różne opcje sposobów dostarczania, które opisano poniżej.
- Wirtualne szkolenie synchroniczne polega na tym, że uczący się i instruktorzy spotykają się wirtualnie na platformie cyfrowej w ustalonym wcześniej harmonogramie. Słuchacze i instruktorzy mogą uczestniczyć w tym szkoleniu z dowolnego miejsca.
- Wirtualny asynchroniczny to e-learning, który jest dostępny dla uczących się przez cały czas. Wirtualny asynchroniczny sposób dostarczania umożliwia słuchaczom ukończenie szkolenia w ich własnym tempie.
- Blended learning to program szkoleniowy, który łączy w sobie kursy synchroniczne i asynchroniczne i jest najbardziej popularną metodą dostarczania spośród wszystkich trzech. Zapewnia równowagę między zapewnieniem elastyczności uczącym się a umożliwieniem im wyjścia z silosów i interakcji z rówieśnikami i kolegami.
2. Analiza potrzeb szkoleniowych
Możliwości przeprowadzania
zdalne szkolenie
są nieskończone. Dlatego organizacje muszą przeprowadzić staranną analizę potrzeb szkoleniowych, aby zidentyfikować odpowiednie rozwiązania i zaoszczędzić czas, pieniądze i zasoby. Kluczowe pytania, które zespół zarządzający szkoleniami może rozważyć, to:
- Jakie wyzwania stoją przed pracownikami zdalnymi?
- Jakie są podstawowe potrzeby edukacyjne pracowników zdalnych?
- Jakie umiejętności i predyspozycje techniczne już posiadają?
- Jakie byłyby najlepsze taktyki i strategie, aby zapewnić odpowiednią realizację szkoleń?
- Jakie są profile pracowników zdalnych?
3. Wirtualne platformy dostawy
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wirtualne uczenie się, zwiększa się również różnorodność platform cyfrowych dostępnych do realizacji szkoleń. Każdy z nich oferuje różne konstrukcje, komponenty i funkcje. Organizacje mogą wybrać jeden z nich w zależności od potrzeb szkoleniowych, wizji i celów.
Rozważ następujące zalecenia przy wyborze platformy wirtualnej dostawy dla swojej organizacji:
- Musi być łatwy w użyciu i nawigacji dla instruktorów i uczących się.
- Musi być kompatybilny z różnymi urządzeniami
- Musi zapewnić kanały interakcji
- Musi być w stanie zintegrować wideo, audio i inne media
- Musi mieścić się w budżecie organizacji
4. Postępowanie
Celem szkolenia pracowników jest przekazanie im nowej wiedzy i pomoc w rozwijaniu nowych umiejętności. Moduły szkoleniowe dostarczą niezbędnych informacji osobom uczącym się. Niezwykle ważne jest, by wykonywać zadania kontrolne i zapewnić uczniom możliwość zastosowania nowo zdobytej wiedzy w bezpiecznym środowisku, aby zaobserwować zmianę w ich zachowaniu.
Jeśli uczestnicy nie będą ćwiczyć tego, czego nauczyli się podczas szkolenia, może ono okazać się nieskuteczne. Uczenie się jest podróżą, a strategia rozwoju treści szkoleniowych musi obejmować wzmocnienie, zastosowanie i informację zwrotną, aby przynieść największe korzyści uczącym się i organizacji.
5. Wykorzystanie symulacji
Technologia pozwala menedżerom szkoleń wyjść poza ramy, aby pomóc osobom uczącym się czerpać korzyści z ich programów nauczania. Organizacje mogą inwestować w tworzenie stymulujących środowisk edukacyjnych, które umożliwiają uczącym się ćwiczenie i stosowanie nowych umiejętności w celu bezpiecznego rozwiązywania rzeczywistych problemów bez obawy o konsekwencje.
Im więcej pracownicy ćwiczą, tym bardziej nabierają pewności siebie w rozwiązywaniu problemów podczas pracy. Aby osiągnąć angażujące symulacje edukacyjne, rozważ następujące zalecenia.
- Twórz interaktywne i wciągające symulacje przy użyciu narzędzi open-source
- Wykorzystaj podkłady głosowe do przekazywania instrukcji, wskazówek, zdań motywacyjnych i informacji zwrotnych.
- Wprowadzenie elementów nawigacyjnych w systemie zarządzania nauką
- Zachowaj granularne moduły i użyj szablonów dla efektywnej konserwacji
- Wykorzystaj technologie Augmented Reality lub Virtual Reality w swoich treściach szkoleniowych
Symulacje programów szkoleniowych zwiększają udział i zaangażowanie pracowników, dzięki czemu są oni podekscytowani i zmotywowani do dalszej nauki.
6. Inwestuj w outsourcing
Opracowywanie treści do szkoleń zdalnych to skomplikowany proces wymagający wielu iteracji, szerokiego zaangażowania administracji i ciągłego wsparcia zespołu odpowiedzialnego za opracowanie i wdrożenie szkolenia.
Administracja musi jasno wyjaśnić wizję szkolenia, aby pomóc twórcom zrozumieć cele szkolenia i oczekiwane rezultaty. Wiele dedykowanych firm pomaga organizacjom w tworzeniu kompleksowych rozwiązań szkoleniowych, w tym w dostarczaniu i skalowaniu do szerszej sieci.
Organizacje mogą zainwestować w outsourcing i agile development, aby przyspieszyć transformację szkolenia pracowników.
Outsourcing
pomoże sprowadzić na pokład doświadczonych specjalistów, a tym samym pozwoli wykorzystać czas na strategie dotyczące innych obszarów rozwoju organizacji.
7. Keep It Simple
Opracowanie strategii obejmuje kilka kroków, zadań i działań. Jest to skomplikowane i wymaga skrupulatnego planowania. Aby uzyskać treści szkoleniowe, które są efektywne, angażujące i przynoszą pożądane rezultaty, upewnij się, że nie przeinżynierujesz swojej strategii.
Jasno określona wizja, cele i założenia programu szkoleniowego doprowadzą Cię do prostego procesu tworzenia strategii krok po kroku.
Istotne jest również stworzenie strategii marketingowej, która uświadamia słuchaczom nowy program szkoleniowy i wywołuje ekscytację.
Przeprowadź pilotaż lub demonstrację, aby sprawdzić skuteczność treści szkoleniowych i uzyskać informacje zwrotne od uczących się. Włączenie informacji zwrotnej do programu szkolenia przed jego oficjalnym uruchomieniem.
Wniosek
Pandemia koronawirusów otworzyła przed organizacjami wiele możliwości do zbadania i zaadoptowania. Przyszłe środowisko pracy wymaga elastyczne i zwinne strategie szkoleniowe odporny na nieprzewidywalne zmiany. Profesjonaliści wymagają nowych umiejętności i wiedzy, aby być na bieżąco z nadchodzącymi trendami w świecie korporacyjnym. Postępuj zgodnie z technikami wymienionymi powyżej, aby zapewnić opracowanie przekonujących treści do szkolenia pracowników zdalnych.
Oszczędzaj czas i pieniądze swojego zespołu dzięki Bookafy!
Korzystając z oprogramowania do planowania spotkań online, można zautomatyzować rezerwację, przypomnienia, synchronizację z kalendarzami, pobieranie adresów URL spotkań wideo i wiele więcej. Wypróbuj Bookafy za darmo już dziś!