Посібник фрілансера з управління кількома клієнтами
діджиталізації
Завдяки діджиталізації робочого простору професіонали з різних галузей протягом останніх років оновили свою кар’єру, ставши самозайнятими фрілансерами та працюючи з дому.
За даними таких джерел, як
Statista
кількість людей, які працюють на фрілансі в США, зросла з 53 мільйонів у 2014 році до 57 мільйонів у 2019 році.
Однак через вимушений перехід на віддалену роботу, спричинений COVID-19, фріланс несподівано став основною моделлю зайнятості. Як наслідок, багато компаній замінили свою традиційну робочу силу на фрілансерів.
Оскільки ця тенденція стає дедалі популярнішою, попит на фрілансерів переповнив багатьох самозайнятих працівників. Якщо ви опинилися в такому складному становищі, то, швидше за все, ви намагаєтеся впоратися з кількома клієнтами.
Якщо це так, не впадайте у відчай. Ми зібрали кілька порад, які допоможуть вам впоратися зі збільшеним робочим процесом, пов’язаним з одночасною роботою з різними клієнтами.
Планування та організація
Планування роботи як фрілансера має бути вашим головним пріоритетом, якщо ви прагнете встановити кілька ділових зв’язків одночасно. Дотримання організованого і добре спланованого робочого графіка дозволить вам керувати дедлайнами і відповідно розставляти пріоритети в проектах.
Шлях до цього – впровадити програмне рішення, яке включає в себе календар з автоматичні нагадування. Ці програми можуть допомогти фрілансерам вести облік свого прогресу та відстежувати робочий процес, щоб допомогти їм керувати проектами.
Крім того, ви повинні розуміти масштаби своїх можливостей. Це означає, що ви повинні працювати тільки в межах того, що ви дійсно можете контролювати. Особливо це стосується важливо, якщо ви працюєте на кілька компаній. Найкращий спосіб
дистанційно керувати відносинами з клієнтами
Як фрілансер, ви маєте встановлювати розумні дедлайни та приймати реалістичне навантаження.
Комунікація
Робоче місце – не єдиний аспект фрілансу, який кардинально змінився завдяки діджиталізації. Ті, хто достатньо дорослий, щоб пам’ятати, можуть бути знайомі з пейджерами. Також відомі як пейджери, ці пристрої були основним інструментом зв’язку для професіоналів 30 років тому.
З часом все змінилося, і тепер ми написали спілкування через електронну пошту або миттєві повідомлення. Особливо для фрілансерів, коли їм доводиться надсилати пітч через холодну електронну пошту або оновлювати інформацію про будь-яке завдання через Slack (або будь-яке інше програмне забезпечення для спілкування), письмове спілкування працює найкраще.
Однак, зробити його бездоганним, без друкарських та граматичних помилок було складним завданням, яке вже не є таким, як раніше.
такою ж завдяки
онлайн-інструментів для перевірки граматики
.
Сьогодні, за винятком галузі охорони здоров’я, їх замінили хмарні програмні рішення, які включають в себетелефонний сервіс онлайн. Ця технологія проклала собі шлях у багатьох галузях промисловості.
Фрілансери здебільшого використовують VoIP-телефони, щоб тримати своїх клієнтів на зв’язку. Однак компанії також використовують їх як інструмент комунікації в таких сферах, як обслуговування клієнтів. Деякі з них
найкращий кол-центр Великобританії
відділів використовують виключно VoIP-телефони.
Якщо ви фрілансер, який працює з кількома клієнтами, ось один з наших головні поради для віддалених працівниківчас від часу інформувати клієнтів про свій прогрес. Щотижневі дзвінки допоможуть тримати їх в курсі подій і дадуть їм змогу запропонувати свої пропозиції. Хоча, згадуючи всі деталі роботи і технологічного процесу, а також вартість в пропозиція щодо набору персоналу було б достатньо. Але якщо проект довгостроковий і має кілька основних завдань, тримайте клієнтів в курсі процесу.
Підтримання зворотного потоку інформації дозволяє уникнути непорозумінь і має важливе значення, коли мова йде про управління взаємовідносинами з клієнтамиособливо якщо ви фрілансер.
Розподіл на частини
Компартменталізація – це дуже довге слово для дуже простої концепції. По суті, це означає “тримати межі”. Якщо ви хочете підтримувати фріланс-стиль життя в довгостроковій перспективі та уникнути вигорання, вам потрібно відокремити своє робоче життя від особистого.
Це особливо актуально, якщо ви працюєте віддалено. Це може здатися смішним, але “ковідсомнія” – це реальність. За даними дослідження проведеного Саутгемптонським університетом у серпні 2020 року, кількість людей, які страждали від безсоння у Великій Британії, зросла з одного з шести до одного з чотирьох під час локдауну.
У багатьох людей тривога і безсоння були прямим наслідком того, що вони працювали в тій самій кімнаті, де спали. Найкращий спосіб уникнути розмивання меж між офісом і домом – це працювати в окремій кімнаті або – в ідеалі – студії.
Якщо у вас немає місця для цього, не хвилюйтеся: ви завжди можете придбати хороші навушники з шумопоглинанням і працювати в кафе або коворкінгу. Це має бути очевидно, але робіть це тільки під час роботи. Якщо ви збираєтеся провести зустріч з роботодавцем, знайдіть більш приватне, тихе і професійне місце.
Хоча міцне психічне здоров’я має важливе значення для уникнення стресових ситуацій, вам також слід подумати про те, щоб вести здоровий спосіб життя. Пам’ятаєте ті організаторські навички, про які ми говорили раніше? Планування робочого процесу відповідно до потреб клієнтів є важливим, але не варто нехтувати і власними потребами.
Спробуйте скласти реальний графік робочого часу і включити в нього час для особистих планів. Ось список того, чим можна зайнятися під час перерви:
- Відвідайте спортзал, прогуляйтеся або зробіть невелике тренування вдома.
- Займіться йогою та розтяжкою, особливо якщо ви сидите цілий день. Ваша шия і спина будуть вам за це вдячні!
- Попрактикуйте медитацію або прийміть гарячий чи холодний душ, щоб розслабитися.
- Збалансовано харчуйтеся та пийте достатньо води. Не зловживайте кофеїном і цукром. Читайте про інсайти про здоров’я.
Вивчайте нові навички
Якщо ви працюєте на кількох клієнтів, є ймовірність, що в якийсь момент вони попросять вас зробити щось, з чим ви не знайомі. Завдяки діджиталізації робочого простору, кількість
роботи, яку можна виконувати з дому
останнім часом зростає в геометричній прогресії.
Якщо ви копірайтер або маркетолог з досвідом роботи, наприклад, розповідаєте про відділи обслуговування клієнтів інших компаній, подумайте про те, щоб пройти навчання на експерта з клієнтської підтримки. Ви можете застосувати свої навички ведення блогу з користю, подавши заявку на роботу в розмовний блог підтримки всередині команди підтримки клієнтів.
Якщо підтримка клієнтів – це не ваша стихія, і ви хотіли б займатися рекламою або копірайтингом, ви могли б стати торговим представником. Якщо ця ідея здається вам цікавою, можливо, варто почати з вивчення поради щодо холодних дзвінківнаприклад.
Незалежно від того, яку нову сферу фрілансу ви вирішите дослідити, освоєння нових навичок дасть вам нові захоплюючі можливості для роботи з різними клієнтами одночасно.
Пов’язані публікації
Зміст